Postavení zřizovatele v soukromých školách

Datum: Autor/autoři: Jitka Němcová , Dana Čapková Rubrika: Zřizovatel stokrát jinak

Soukromé školy jsou zřizovány právnickými či fyzickými osobami. Školy jsou převážně zakládány jako právnické osoby podle zvláštních právních předpisů či jako školské právnické osoby. Nejčastějším typem založení školy je založení formou společnosti s ručením omezeným, avšak výjimkou nejsou ani akciové společnosti. Pro zřízení soukromé školy je nezbytné splnit všechny náležitosti školského zákona a pouze v takovémto případě může být škola zařazena do sítě škol MŠMT ČR.