Podpora pro studenty v Německu v souvislosti s pandemií covidu

13. března 2020 se v Německu poprvé uzavřely kvůli covidu školy. Před polovinou května 2020 začaly probíhat izolovaně jednotlivé prezenční hodiny, a to za dodržování příslušných hygienických opatření. Než přišel prosinec, studenti už navštěvovali střídavě prezenční
a online hodiny. Ve středu 16. prosince byl schválen druhý federální lockdown, který byl od té doby několikrát prodloužen a platí dodnes.

1)

Podle pravidel současného celostátního lockdownu, jež schválily Německý spolkový sněm a Spolková rada, se omezení pro školy uplatní tehdy, pokud má obvod nebo nezávislé město incidenci 100 případů na 100 000 obyvatel po tři po sobě následující dny. V takovém případě musejí školy přejít na rotační výuku. Pokud počet případů na 100 000 osob překročí 165, prezenční výuka musí být zcela přerušena. Výjimečně připadá v úvahu akutní péče o děti, jejichž rodiče vykonávají práci podstatnou pro chod systému, v důsledku čehož nemohou o děti pečovat osobně.2)
Spolková vláda – stejně jako jednotlivé spolkové země – vytvořila
program a plán pro budoucnost vzdělávání