Pilotní projekt benchlearningu a co vyplynulo z jeho evaluace

Datum: Autor/autoři: Vendula Ježková Rubrika: Představujeme

Projekt SRP (Strategické řízení a plánování ve školách a v územích) vytvořil základní teoretický a metodický rámec pro realizaci benchlearningu (BL) ve školách v České republice. Následně pilotně ověřoval možnost realizace a přínosy benchlearningových projektů v rámci rozvoje strategického managementu škol. Do pilotního testování bylo z celkového počtu 92 zapojených škol po celé ČR vybráno 5 dvojic škol, které prošly tzv. intenzivní podporou (IP) projektu SRP. Pilotáž BL probíhala za podpory vedení SRP, supervizorů a konzultantů rozvoje školy (KRŠ). Byla tak učením se a novou zkušeností pro všechny zapojené.