Pedagogická knihovna J. A. Komenského slaví 100. narozeniny

Pedagogická knihovna J. A. Komenského letos slaví významné jubileum – 100. výročí založení. V roce 1919 byl založen Československý pedagogický ústav J. A. Komenského a jako součást ústavu se v průběhu tohoto roku začala utvářet i pedagogická knihovna (PK). Vedením knihovny byl pověřen Jan Mauer, významný speciální pedagog. V roce 1925 ústav zanikl, knihovna však v dalším období fungovala jako samostatná instituce s názvem Pedagogická knihovna Komenského. Rozšiřovala své fondy i služby čtenářům, rozvíjela tuzemské i zahraniční kontakty. V jejím čele stál až do své smrti roku 1937 Jan Mauer, poté spisovatel Karel Josef Beneš.