Novela vyhlášky č. 27/2016 Sb., o vzdělávání žáků se speciálními vzdělávacími potřebami a žáků nadaných (1. část)

Datum: Autor/autoři: PhDr. Mgr. Monika Puškinová, Ph.D. Rubrika: Legislativa

Vyhláška č. 27/2016 Sb., o vzdělávání žáků se speciálními vzdělávacími potřebami a žáků nadaných, byla v relativně krátké době dvakrát novelizována. Tématem článku je základní obsah vyhlášky č. 248/2019 Sb. se zaměřením na některá podpůrná opatření (plán pedagogické podpory, individuální vzdělávací plán, asistent pedagoga) a organizaci vzdělávání (souběžná přímá pedagogická činnost pedagogických pracovníků v „běžné“ třídě). Obsah článku je určen bez rozdílu pro školy veřejné i neveřejné.