Nové úvazky pro zástupce?

Datum: Autor/autoři: Vít Krčál Rubrika: Legislativa

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy předložilo začátkem října do vnějšího připomínkového řízení návrh nového konceptu určení týdenního rozsahu přímé pedagogické činnosti zástupců ředitelů. MŠMT navazuje na svůj první návrh, s nímž přišlo v dubnu roku 2019, resp. na svůj druhý, upravený návrh z února 2020. Délka celého procesu potvrzuje, jak složitá a do určité míry i citlivá problematika úvazků je. Současně je tu i otázka, zda je navržený koncept věcně vhodný – a zda je změna nařízení vlády opravdu nutná.