Některé základní momenty vzdělávání ve střední škole: právní úprava a kritická místa

Datum: Autor/autoři: PhDr. Mgr. Monika Puškinová, Ph.D. Rubrika: Legislativa

Kvůli legislativním změnám věnuje vedení středních škol pozornost zejména „začátku“ a „konci“ vzdělávání – přijímacím zkouškám, závěrečným nebo maturitním zkouškám. Cílem následujícího článku je připomenout přestup do jiné střední školy, přijetí do vyššího ročníku a některé základní momenty vzdělávání ve střední škole, které žák absolvuje v „mezičase“ a které musí být z pohledu legislativy správně ošetřeny.