Nejčastější otázky začínajících učitelek

Datum: Autor/autoři: Marcela Kotová Rubrika: Klima školy

Práce s dětmi je krásná, ale za úsměvem spokojených a šikovných dětí stojí velká dřina. Náplní práce paní učitelky není jen zajistit předškolní výchovu, ale i vzdělávání předškolních dětí. Snaží se rozvíjet celkovou osobnost dítěte – tak, aby z mateřské školy odcházely optimálně rozvinuté na základě svých možností a zájmů, a to po stránce tělesné, psychické i rozumové. Mateřská škola by měla vytvářet prostředí plné důvěry, přátelství, radosti a pohody, aby se zde cítily šťastně nejen děti, ale i jejich rodiče.