Návrat žáků k prezenčnímu vzdělávání na jaře 2021 - vybraná zjištění a doporučení pro snižování negativních dopadů pandemie

Datum: Autor/autoři: PhDr. Ondřej Andrys, MAE, MBA, MPA Rubrika: Informujeme

Ve školním roce 2020/2021 byla v důsledku mimořádných opatření proti šíření nemoci covid-19 na většině základních škol (dále i „ZŠ“) a středních škol (dále i „SŠ“) v České republice od října 2020 až do dubna a května 2021 realizována výuka žáků převážně distančně. Česká školní inspekce (dále i „ČŠI“) již od nástupu pandemie nemoci covid-19 na jaře 2020 realizaci distančního vzdělávání systematicky sledovala a vyhodnocovala a průběžně poskytovala školám metodickou podporu. Poslední tematická zpráva reflektující distanční vzdělávání na základních a středních školách v kontextu ročních zkušeností škol s touto formou výuky byla vydána v březnu 2021 a k dispozici je, stejně jako tematické zprávy popisující realizaci distančního vzdělávání na základních a středních školách v první vlně pandemie na jaře 2020, na webových stránkách www.csicr.cz.