Na Praze 3 aktivně řeší velké počty dětí s odlišným mateřským jazykem

Datum: Autor/autoři: Pavel Ostap , Štěpán Štrébl Rubrika: Inkluze

Praha 3 začala ve školním roce 2019/2020 realizovat přelomový projekt integrace žáků s odlišným mateřským jazykem (dále jen „OMJ“). Na jedné ze zdejších základních škol byl zahájen projekt intenzivních, několikaměsíčních kurzů českého jazyka, který je určen pro žáky všech 10 místních základních škol. Proč se na Praze 3 rozhodli odvést žáky z výuky a raději je za několik měsíců naučit česky dostatečně na to, aby se mohli efektivně zapojit do výuky ve vlastních třídách? Vyzpovídali jsme PhDr. Pavla Ostapa (dále jen „PO“), ředitele ZŠ a MŠ Chelčického, kde kurzy probíhají, a Štěpána Štrébla, MPhil., (dále jen „ŠŠ“), místostarostu pro školství Prahy 3, který z pozice zřizovatele program inicioval.