Mohou se formativně hodnotit i učitelé?

„Vždyť tohle všechno dělám!“ byla první – poněkud rozhořčená – reakce Marie, učitelky ze ZŠ, když procházela jednu z oblastí Kartiček pro formativní hodnocení studenta učitelství. „A pak mi došlo, že je to super,“ sdílela svůj posun Marie, „uvědomit si a pojmenovat, co všechno dělám. Takhle jsem o tom předtím nepřemýšlela. A u této kartičky jsem si uvědomila, co bych ještě mohla zkusit,“ začala Marie naprosto přirozeně hledat další užitečný krok na své profesní cestě.