Moderní škola může být i Wenku

Rád bych vám v tomto příspěvku představil společnost Agentura Wenku, cestovní kancelář pro školy, která se specializuje na nabídku mimoškolních aktivit napříč celým školním rokem.

Moderní škola může být i Wenku

Matouš
Novák

Agentura Wenku s. r. o.
Agentura Wenku byla založena v roce 2008 poté, co zakládající tým sbíral dva roky zkušenosti v podobné společnosti v rámci sítě soukromých škol. Od počátku vzniku agentury směřujeme k jedinému cíli, který jsme definovali v naší vizi:
Posouváme náplň moderní školy cestou, po které všichni chodí rádi. Naše cesta je vyšlapána zkušenostmi, pestře vydlážděna mozaikou aktivit a zpevňována sebevzděláním i srdcem.
Domníváme se, že mimoškolní aktivityjsou stále potřebnější součástí moderního vyučování. Podporují náplň průřezových témat, rozvoj sociálních dovedností studentů a přispívají k vytváření pozitivního klimatu školní třídy, potažmo školy, a v neposlední řadě zvyšují konkurenceschopnost škol. Organizace takových akcí ale současně klade na školu a učitele zvýšené nároky a vyžaduje mnohdy čas, energii i finance nad rámec běžných možností. Domníváme se, že není úkolem učitele profesionála trávit čas sháněním dopravce, nejlevnějšího ubytování nebo nést odpovědnost za finance na zahraniční zájezd. Stejně tak věříme, že specializovaná společnost s vyzkoušeným programem, zkušenými instruktory i materiálním zázemím připraví efektivní program, v rámci kterého se může učitel soustředit jen a jen na své studenty a pedagogickou práci.
Snažíme se být plnohodnotnými
partnery škol
na poli mimoškolních aktivit. Každý den pracujeme na tom, aby naše vize byla pravdivá a atraktivní pro naše klienty, ale zároveň smysluplná pro všechny, kteří ji pod hlavičkou Agentury Wenku naplňují.
Náš
instruktorský tým
tvoří studenti vysokých škol, se kterými dlouhodobě spolupracujeme na tvorbě programů, pro jejichž realizaci jsou interně školeni. Pro specializované oblasti mají naši instruktoři patřičné
akreditace MŠMT
(zdravotník zotavovacích akcí, instruktor školního lyžování a snowboardingu či jiné sportovní akreditace). Pro naše zaměstnance pravidelně organizujeme interní školení, kde se věnujeme především bezpečnosti na školních akcích, vedení psychosociálních programů a jejich reflexí a ukotvování zkušeností z předchozí sezóny. Interní školení doplňujeme o odborné semináře z oblasti psychologie a pedagogiky (např. šikana a práce s výchovnými problémy).
S čím u nás můžete počítat?
Maximálním možným způsobem snižujeme organizační zátěž školy. Díky koncesní listině – Provozování cestovní kanceláře – zajistíme kompletně celou akci, dopravu, ubytování, stravování, program dle dohody po celou dobu akce nebo ve vybraném časovém rozmezí, včetně instruktorů s patřičnou odborností.
Ke každé zakázce přistupujeme individuálně, a to jak během její přípravy, tak při samotné realizaci. V naší nabídce naleznete standardizované programy, které ale nikdy nerealizujeme v „šablonové“ podobě. Program je vždy předem upravován podle potřeb konkrétní školy a třídy. Průběžně je také modifikován v průběhu samotné akce podle nejaktuálnějších potřeb. Nenaleznete-li ve standardní nabídce to, co právě hledáte, rádi pro vás připravíme program na mírua naši nabídku rozšíříme.
Z každé uskutečněné akce získáváme zpětnou vazbu od pedagogů i studentů. Výsledky zpětné vazby slouží ke kontrole poskytovaných služeb pro nás i školu.
Samozřejmostí všech akcí je pojištění odpovědnosti za způsobenou škodu, pojištění stornopoplatků, případně zahraniční připojištění. Peníze za akci od studentů je možné vybírat standardně ve škole nebo pomocí on-line formuláře na webu Agentury Wenku. Tedy učitel předá studentům informace, rodiče vyplní on-line formulář, získají podklady k platbě a převodem z účtu platí přímo na účet agentury. Počet žáků i účastnících se pedagogů je volbou školy. Pro nás je samozřejmostí, že učitelé se účastní zcela zdarma.
Co nabízíme?
Na základě požadavků škol jsme postupně vytvořili komplexní nabídku aktivit napříč celým školním rokem, která se odvíjí od potřeb vzdělávacích programů a náplně školního roku, stejně jako kopíruje možnosti ročních období. Začátkem školního roku realizujeme
adaptační kurzy
pro nové třídní kolektivy, na podzim se věnujeme
vzdělávacím exkurzím
(Osvětim, archeologický park Carnuntum, výrobní prostory…) a
jazykové hře
v Praze, na kterou navazuje
Vánoční program. V zimě organizujeme
lyžařské kurzy
rozšířené o free stylové disciplíny, a to jak na území ČR, tak i v zahraničí. Na jaře následují tematické
školy v přírodě, vodácké a sportovní kurzy
s polní kuchyní, ale také
in-line a windsurfingové kurzy
(v ČR a Německu), školní
výlety
(Prachovské skály, Legoland, Itálie…). Vícedenní
programy
spojené s
poznáváním Prahy
a s novým partnerem i poznávací zájezdy do celé Evropy.
Více informací naleznete na www.skoly.wenku.cz. Prohlédněte si naši nabídku a přesvědčte se o pravdivosti vize uvedené v úvodu tohoto článku. Našich služeb již využilo a využívá více jak šedesát škol z Čech i Moravy.