Máme se rádi!

Náš motivační seriál zahájíme lidmi, kteří jsou zaměření na VZTAHY. Podíváme se společně, co dělat, pokud máte ve škole PŘÍTELE, OBRÁNCE nebo HVĚZDU, jak využít jejich potenciál a podpořit jejich motivaci. Společným jmenovatelem pro ně je stabilita, kterou obecně žáci i rodiče oceňují. Kdo by chtěl, aby se mu neustále střídali učitelé potřebující spoustu volnosti a plující ze školy na školu? To se s kolegy orientovanými na vztahy určitě nestane. Pokud je správně motivujeme, mohou být skutečným jádrem a pevným bodem naší školy.
Máme se rádi!
Mgr.
Irena
Trojanová
Ph.D.
ředitelka ZŠ Bohumila Hrabalav Praze, autorka blogu skolaroduzenskeho.cz
Mgr.
Zuzana
Svobodová
Ph.D.
Katedra andragogiky a managementu vzdělávání PedF UK, autorka blogu skolaroduzenskeho.cz
Jak poznáme lidi zaměřené na vztahy?
Lidé zaměření na vztahy nejsou žádní fluktuanti, stabilitaa loajalita je pro ně klíčová, mají rádi jistotu své práce a svého kolektivu. Rčení „změna je život“ jim nic neříká a nechápou, proč by se stále mělo něco měnit, vždyť to přece docela dobře funguje, tak proč zase jinak? Pokud chcete jako vedoucí pracovník nastartovat změny ve škole, je typickou