Logopedická depistáž a kompetence logopedických asistentů

Datum: Autor/autoři: Mgr. Ilona Hulínová-Mihalcová Rubrika: Klima školy

Co je logopedická depistáž? Orientační vyšetření vývoje řeči, které se provádí většinou v mateřských školách pro vybranou skupinu dětí. Jaký je cíl depistáže? Včasné zahájení odborné logopedické péče a tím snížení následků narušené komunikační schopnosti po nástupu do základní školy. Závěrem bývá shrnutí: vývojově v normě, doporučena logopedická prevence nebo návštěva logopeda, případně SPC. Jaké jsou podmínky depistáže? Žádost školy na odborném pracovišti, nabídka rodičům vybraných dětí a jejich souhlas s vyšetřením. Samozřejmě zajištění prostoru a organizace v den vyšetření ve škole.