Labyrint poznávání na Gymnáziu Jana Palacha - v roce 2019 s názvem Demokracie a ekologie

Datum: Autor/autoři: PhDr. Josef Končel Rubrika: Inovace a inspirace ze škol

Labyrint poznávání je již tradiční podzimní akcí Gymnázia Jana Palacha v Praze, která se zaměřuje na aktuální problémy společenské reality. V minulosti se jednalo o témata spojená s migrací, terorismem, dnešní Čínou a vznikem Československa. V letošním roce jsme chtěli studentům připomenout události spojené s nastolením demokracie v roce 1989 i dobu před listopadem a léta následující. Zároveň jsme vyslyšeli jejich volání po tématech, která jsou spojená s ekologií. Dokonce se ukázalo, že mezi těmito dvěma okruhy témat lze najít průsečíky.