Krčínský maraton tentokrát s Karlem IV.

Nemusíš uběhnout 42 km, aby ses mohl zúčastnit Krčínského maratonu. Ten je totiž určený úplně každému, protože cílem je zdolat jakkoli jakýkoli počet kilometrů podle vlastních schopností a chuti.

Již třetí ročník, vždy spojený s olympijským rokem, se běžel s Karlem IV. Protože tento náš významný panovník oslavil loni 700 let, nemohli jsme chybět mezi gratulanty a nepokusit se pozvat samotného panovníka k nám na školní zahradu. A opravdu, Karel IV. si ve svém nabitém programu našel chvíli, aby odstartoval odpolední běh na dvou okruzích v délce 250 a 1 200 metrů. Malý okruh si dopoledne zaběhly ve štafetovém běhu všechny třídy, na obě trasy se během odpoledne vydalo přes 700 účastníků. Všichni zúčastnění společně naběhali neuvěřitelných 6 495 kilometrů (v předchozím ročníku to bylo 5 135 kilometrů).
Řízení školy onlineNěkteří si při zdolávání kilometrů našli chvíli a zavítali do vestibulu školy, ve kterém žáci ukázali, jak se seznámili v jednotlivých vyučovaných předmětech s náměty ze života císaře Karla IV. a tak se v matematice počítala délka Karlova mostu, v angličtině se tvořily komiksy a prezentace o Karlu IV. Nechyběly obrázky s portréty Karla IV., rodokmen Karla IV., zpracovaná pověst o loupeživém rytíři Mikulášovi z Potštejna, kterého Karel vytrestal, nebo úvahy inspirované citáty z Karlova životopisu. Dokonce zde byly k zhlédnutí i korunovační klenoty vyrobené z keramické hlíny a mnohé další.
Řízení školyA kdo se zastavil, mohl se zúčastnit soutěže o jednu ze šesti korun Karla IV. Mezi pracemi se totiž skrývalo šest otázek, na které stačilo najít správnou odpověď, vyplnit soutěžní lístek a pak už mít jenom štěstí a být vylosován. A jedna ze šesti korun - dortík s korunou - byla vaše.
Třetí ročník Krčínského maratonu je za námi a opět to byl ročník rekordů. V návštěvnosti, v naběhaných kilometrech a letos ještě ve spojení s oslavami 700. výročí narození Karla IV.
Pro pořadatele jistě příjemné zjištění, že o pohyb je zájem, a o to jde především.
POZNÁMKA REDAKCE
Řízení školyZákladní a mateřská škola Krčín získala za tento projekt ocenění redakce Řízení školy v soutěži, kterou jsme se přihlásili k oslavám 700. výročí od narození Otce vlasti. Redakci upoutalo především netypické spojení oslav s maratonem - výsledky soutěže viz úvodník Řízení školy 10/2016.Řízení školy