Konec desítkám přihlašovacích účtů a hesel

Představme si pro začátek klasickou výukovou hodinu a den učitele na běžné škole se standardním využitím informačních technologií. Vejdete do třídy a přihlásíte se svým účtem do školního počítače - první účet. Poté následuje zápis tématu hodiny a docházky do školního matričního systému - druhý účet. Při výuce chcete využívat LMS řešení Moodle - třetí účet. Po skončení hodiny kontrolujete školní email - čtvrtý účet. A těsně před obědovou přestávkou si chcete objednat obědy na příští týden - pátý účet. A takových systémů může být ve škole mnohem více - od školních wi-fi sítí až po školní cloudové úložiště. A že vás už nebaví nosit papírky s desítkami hesel od IT administrátorů, protože si je prostě nepamatujete? Již nemusíte! Řešením může být služba SkolniLogin.cz, navrhovaná právě pro potřeby českých škol.

Konec desítkám přihlašovacích účtů a hesel

Hájek

Tomáš
Prokop

Vladimír
Hruban

Služba
SkolniLogin.cz
je velice úzce propojena se systémem Office 365, který společnost Microsoft poskytuje všem školám zcela zdarma. Nabízí bezpečný a robustní e-mailový server Exchange Online, intranetové řešení SharePoint,komunikační nástroj
pro firmy, neomezené bezpečné úložiště
OneDrive
pro zálohování školních dat, školní sociální sít
Yammer
a mnoho dalšího. A to vše zcela zdarma, bez nutnosti pořizovat jakýkoliv software, hardware, řešit zálohování anebo aktualizace softwaru. Jediné, co potřebujete, je internetový prohlížeč. V případě, že ještě nemáte nasazen Office 365, odborníci z
umí pomoci. V případě, že
Office 365
a další školní systémy již používáte, sjednocení všech přihlašovacích účtů je otázkou několika dní, v závislosti na velikosti školy, typu a množství používaných řešení.
„Samotné nasazení systému včetně pečlivého proškolení žáků a učitelů trvá v průměru 2 týdny. Mezi referenční školy patří Gymnázium ve Žďáru nad Sázavou. Nově systém pilotně implementujeme i na dvou slovenských školách,“
hodnotí náročnost nasazení projektu Tomáš Prokop, ředitel projektu ze společnosti TheNetw.org.
„Služba SkolniLogin.cz patří díky možnosti propojení stávajících systémů a využití moderních funkcí Office 365 k bezkonkurenčním nabídkám nejen na českém trhu,“
hodnotí přínos řešení pro české školy Milan Hrabovský, ředitel divize vývoje společnosti Microsoft.
„Službu Office 365 na naší škole využíváme již několik let a jako první v České republice jsme využívali i mnoho jiných produktů společnosti Microsoft. Ne všechny produkty jsou ale bohužel založené na této infrastruktuře a i na naší škole jsem tak neustále řešil problémy s málo bezpečnými hesly, nebo naopak neustálým zapomínáním hesel. Služba SkolniLogin.cz toto vše vyřešila k naší spokojenosti a vývojář a zástupci společnosti TheNetw.org reagovali na naše požadavky pružně a efektivně,“
dodává Ing. Karel Klatovský, správce školní sítě a držitel certifikátu Microsoft Certified Educator ze Střední školy a Mateřské školy v Litoměřicích.
To, že je služba
SkolniLogin.cz
opravdu řešením, které na českých školách chybí, dokazuje i zájem učitelů, správců a ředitelů škol na roadshow Microsoft pro školství, která proběhla v osmi krajských městech po celé České republice.
Stánek společnosti TheNetw.org byl obklopen po celou dobu zájemci z prostředí českých škol a díky těmto setkáním a uzavřením spolupráce se v příštích týdnech zjednoduší přihlašování pro další stovky učitelů.
Více informací o systému
se dozvíte na adrese