Klimatické vzdělávání: strach, lední medvěd a váha zkušenosti

Datum: Autor/autoři: Radka Tyslová Rubrika: Představujeme

České děti vnímají změnu klimatu a mají z ní obavy. Vyplývá to z posledního výzkumu v českých školách. Strach, který pociťují, nám spolu s pesimismem, který navíc cítí ohledně budoucnosti klimatu, maluje poměrně černý obrázek, a to jak pro naši planetu, tak pro mentální zdraví dětí. Že je s tím třeba něco dělat, je jasné jim i nám. Poměrně komplexní řešení je naštěstí možné – může jím být i zapojení do programu Ekoškola.