Když fouká vítr změn, někteří staví úkryty a jiní větrné mlýny

Datum: Autor/autoři: PhDr. Václav Mertin Rubrika: Zamyšlení nad

Na setkáních s učiteli často padá otázka, proč když se něco léta ve vědě prokazatelně ví (a školství má v zákoně, že by se mělo řídit aktuálními vědeckými poznatky), odborníci to podporují a současně to vypadá, že je mezi učiteli přítomnými na konkrétním semináři zásadní shoda, tak proč se v souladu s těmito poznatky a přesvědčeními přiměřeně nemění také školská praxe. Kde je zakopaný pes?