Jsou opravdu největší hrozbou výsledky žáků?

Datum: Autor/autoři: PhDr. Václav Trojan, Ph.D. Rubrika: Ředitel školy - a co ještě?

V minulém článku jsem nastínil podmínky, které často vytváří zřizovatel svým ředitelům, hovořil jsem o míře politické gramotnosti a patologickém systému, který umožňuje nevzdělaným lidem řídit školství (nikoli školy !!!). Že tedy na prahu společnosti znalostí je možné, aby zřizovatel školy o ní získal povědomost pouze tím, že ji kdysi více či méně úspěšně navštěvoval, možná ani neabsolvoval.