Jsou hračky bezpečné?

Datum: Autor/autoři: Ing. Jiří Šťastný Rubrika: Představujeme

Na výstavišti v německém Norimberku se vždy koncem ledna koná největší světová oborová obchodní akce, veletrh hraček Spielwarenmesse, na kterém výrobci z celého světa nabízejí více než jeden milion různých hraček. Každoročně je tento sortiment ještě nejméně z 15 % obměňován. Značnou část tohoto zboží můžete pak nakoupit v naší obchodní síti. Hračky nakupují především prarodiče, rodiče a další příbuzní a přátelé. Významným zákazníkem jsou také mateřské školy. Ti všichni mají zájem na tom, aby se hračka dítěti líbila a zaujala ho, a samozřejmě, aby ho v žádném případě neohrozila. Jak se však mají zákazníci v tak širokém sortimentu orientovat a posoudit bezpečnost výrobků?