Jazyková příprava dětí s nedostatečnou znalostí českého jazyka v mateřské škole

Datum: Autor/autoři: PhDr. Mgr. Monika Puškinová, Ph.D. Rubrika: Legislativa

Cílem článku je shrnout povinnosti mateřské školy vyplývající ze změny Rámcového vzdělávacího programu pro předškolní vzdělávání a novely vyhlášky č. 14/2005 Sb., o předškolním vzdělávání, spojených s jazykovou přípravou dětí s nedostatečnou znalostí českého jazyka. Obsah článku se vztahuje na veřejné, soukromé i církevní mateřské školy. Pokud se některé části vztahují k mateřské škole určitého zřizovatele, je tato skutečnost uvedena.