Jaká jsou kritéria kvalitní online hodiny

Začíná online hodina. Z černého monitoru zazní hlas učitelky: "Dobrý den, děti, svítíte mně tady všichni, tak si otevřete pracovní sešit na straně 16 a společně si dnes spočítáme příklady 4 - 7. Příklady tam máte napsané, tak si je samy přečtěte a vypočítejte, já budu tady, kdybyste se na něco chtěly zeptat, ptejte se. Za 30 minut si nasdílíme výsledky." Třecet minut hlubokého mlčení. Učitelka: "Tak čas nám uplynul a zkontrolujeme si výsledky. Chválím vás, že jste si věděly rady a nepotřebovaly jste moji pomoc. Kubo, přečti nám své výsledky." Kuba: "Šestnáct, dvacet osm, třicet pět, jedenáct." Paní učitelka: "Ne, to není dobře. Kdo má jiné výsledky? Maruška? Růženka?" Dlouhé mlčení. Maruška: "Já to mám stejně jako Kuba." Růženka: "Já také." Učitelka: "Tak to nevadí. Třetí příklad máte asi někteří špatně a společně si ho tedy spočítáme. Vezměte si sešit, něco na psaní a pište si..." Paní učitelka nadiktuje postup a výsledek třetího příkladu. Blíží se však konec hodiny a je čas na reflexi. "Za dnešek vs musím všechny pochválit, spočítali jsme všechny čtyři příkaldy, které jsme měli v plánu, a vy teď máte nárok na přestávku. Domácí úkol vám pošlu na WhatsApp. Nashledanou zítra, děti." (ukončí hovor)