Jak zlepšit kvalitu praxí žáků ve firmách?

Datum: Autor/autoři: Lucie Šnajdrová Rubrika: Aktuálně

Přestože školy i zaměstnavatelé volají po absolventech s praktickými dovednostmi, žáci odborných škol často během praktického vyučování ve firmách provádějí pomocné práce, které jsou v danou chvíli potřeba, ale při kterých se toho pro vykonávání řemesla příliš nenaučí. Projekt Pospolu zavádí do praxe evropské prvky a principy, které napomohou vylepšit dohodu školy a firmy, zvýší transparentnost praxí žáků ve firmách, a tím zároveň podpoří kvalitu jejich přípravy.