Jak vybrat tu správnou spolupracující dvojici učitelka-vychovatelka?

Datum: Autor/autoři: Irena Trojanová Rubrika: Personalistika v řízení školy

Blíží se doba, kdy se vedoucí vychovatelky společně se zástupci a řediteli začínají zamýšlet nad personálním obsazením příštího školního roku. A i když to bude několik etapových závodů (o konečném vítězství se nejspíš rozhodne až na konci příštího školního roku po závěrečné evaluaci), první závod, týkající se volby dvojice (nebo dokonce trojice v případě asistentky), začíná právě teď. Kdo má šanci na medailové umístění? Bronzovou medaili získávají ti, kteří mají odpovídající počet potřebných pedagogů. Ta stříbrná pak patří těm, jejichž pracovníci jsou báječní a ve vztahu k dětem empatičtí. A kdo si na krk navlékne zlato? To budou ti vedoucí pracovníci, kterým se z dostatečného počtu kvalitních pedagogů podaří vytvořit pro třídu / oddělení sladěnou dvojici učitelka-vychovatelka (popř. trojici asistentka). Pojďme se tedy v dnešním článku podívat, jak si zlatou medaili vybojovat.