Jak správně zapisovat do třídní knihy školní plavání?

Máme zapisovat plavání do hodin, ve kterých se koná a učivo těchto hodin se pak probírá v rámci hodin tělesné výchovy? Nebo ho máme zapisovat do hodin tělesné výchovy, i když probíhá v jiných hodinách?

Jak správně zapisovat do třídní knihy školní plavání?
PhDr. Mgr.
Puškinová
Ph.D.
ODPOVĚĎ:
V současné době neexistuje právní předpis, který by upravoval vyplňování třídních knih.
To znamená, že zápis jak doby konání výuky plavání, tak obsahu výuky a její organizačního a personálního zajištění zapsaný v třídní knize má odpovídat skutečnosti. Uvedené je důležité jak z úhlu pohledu zajištění vlastního vzdělávání v souladu s ŠVP, tak z úhlu pohledu jednoznačného určení, kdy a jak škola zajišťovala bezpečnost a ochranu zdraví žáků při výuce plavání. Proto je nutné vyjít z obecného smyslu vedení povinné dokumentace školy, tj. i třídní knihy. Třídní kniha má obsahovat průkazné údaje o poskytovaném vzdělávání a jeho průběhu a zápis v třídní knize má odpovídat skutečnosti.