Inspirace pro podporu pohybových aktivit žáků

Datum: Autor/autoři: PhDr. Ondřej Andrys, MAE, MBA, MPA Rubrika: Informace ČŠI

Nástup pandemie nemoci covid-19 v březnu 2020 a velmi dlouho trvající distanční vzdělávání s sebou v mnoha případech přinesly ještě dramatičtější omezení pohybových aktivit žáků, které jsou i v běžných časech u velkého množství z nich naprosto nedostatečné. Téma školní podpory pohybových dovedností žáků je tak v kontextu řešení různých dopadů pandemie a postupného návratu žáků k prezenčnímu vzdělávání velmi naléhavé. Učitelé, dětští lékaři, sportovní trenéři i další odborníci již dlouho upozorňují na to, že vedle ostatních problematických jevů, které s sebou dlouhá doba distančního vzdělávání přinesla, má nízká pohybová aktivita velkého množství žáků podstatný vliv na jejich současnou i budoucí zdravotní kondici i na psychickou pohodu a duševní zdraví.