Fyzika v mateřské školce? V MŠ 4 Pastelky jdou do fyziky s nadšením. Přidáte se?

Datum: Autor/autoři: Petra Prošková Rubrika: Představujeme

„Fyzika se musí zažít, jen knížka nestačí,“ říká Zdenka Nováková, ředitelka MŠ 4 Pastelky v Praze 4, a doplňuje, proč se právě oni ve třech spádových mateřských školách pilotně do programu pustili. „Přírodní vědy jsou pro děti základem k porozumění, jak funguje svět kolem nás. Začali jsme s matematickou pregramotností ve spolupráci s Edulabem, chtěli jsme se s dětmi posunout dál a díky jedné mamince jsme dostali tip na Elixír do škol. Pohádková fyzika pro malé děti z dílny Jitky Houfkové a její workshop pro přípravu našich učitelek nás nadchl.“