Emancipace žáků i pedagogů je pro nás klíčová

Datum: Autor/autoři: Kristýna Hrubanová Rubrika: Rozhovor

Kristýna Hrubanová z organizace NaZemi se po absolvování oboru textilní výtvarník na Střední průmyslové škole textilní v Brně rozhodla odjet na zkušenou jako au-pair do Anglie, po návratu nepokračovala v pokusech o studium uměleckých oborů a vydala se na pedagogickou dráhu. Tu započala na Pedagogické fakultě UP v Olomouci, kde vystudovala učitelství angličtiny a občanské výchovy pro 2. stupeň ZŠ. Po několika letech výuky angličtiny na snad všech typech škol zakotvila v organizaci NaZemi, kde se 10 let věnuje globálnímu vzdělávání a vzdělávání vůbec. Externě vyučuje na Pedagogické fakultě v Brně, byla členkou odborné skupiny Globální rozvojové vzdělávání k revizi průřezových témat, jezdí na kole a zkoumá možnosti zahradničení v centru Brna. O vzdělávání občasně bloguje na eduin.cz.