Drogy, sex a alkohol aneb pár slov k bezúhonnosti pedagogických pracovníků - část druhá

Datum: Autor/autoři: Alice Frýbová, AK Holubová advokáti s. r. o. Rubrika: Legislativa

V minulém článku jsme se zabývali tím, jak zákon č. 563/2004 Sb., o pedagogických pracovnících a změně některých zákonů (dále jen „zákon o pedagogických pracovnících“), definuje bezúhonnost a jaké jsou následky ztráty bezúhonnosti. V tomto článku se zaměříme na to, zda může pedagogický pracovník pozbýt bezúhonnost i jinak než odsouzením v trestním řízení. Odpověď zní: ano, může.