Dlouhodobá pracovní neschopnost

Datum: Autor/autoři: Mgr. Martin Kaplán Rubrika: Poradna

Mám dvě kolegyně v pracovní neschopnosti, zřejmě dlouhodobé. Píšu záměrně zřejmě, protože tyto kolegyně nekomunikují a nedávají o sobě vědět. Jedna z nich má opakovaně vystavenou pracovní neschopnost od psychiatra. Za jednu nemám zástup. Jen mám obavy, zda kolegyně, která se léčí u psychiatra, je schopná práce s dětmi. Vím, že to posuzuje lékař, ale zaměstnavateli vzniká opakovaně problém, kdo se postará o děti v době dlouhodobé pracovní neschopnosti. Má zaměstnanec nějakou povinnost hlásit přibližnou dobu léčby, nebo nemusí nic?