Covid-19 jako učitelova nemoc z povolání

Datum: Autor/autoři: Alice Frýbová, AK Holubová advokáti s. r. o. Rubrika: Legislativa

Školy jako epidemický problém. Tak by se daly shrnout zprávy z posledních dní. Virus SARS-CoV-2, který způsobuje nemoc covid-19, se ve školách šíří. Dle Úřadu zdravotnických informací a statistiky ČR pochází až 20 % nových případů ze školství.1) V praxi znamená šíření viru růst počtu nakažených žáků i pedagogických pracovníku. Ke 12. září mělo být nakaženo přes 600 pracovníků ve školství.2)