Co sleduje Český statistický úřad?

Datum: Autor/autoři: Alena Hykyšová Rubrika: Představujeme

Činnost Českého statistického úřadu (ČSÚ) patrně mnozí znají díky zprávám o průměrné mzdě, zpracování výsledků voleb, hrubém domácím produktu či míře inflace. Tato instituce má ale širší záběr a přináší informace z nejrůznějších oblastí statistiky. Dozvíte se od ní, mimo jiné jaká u nás byla průměrná cena mléka, kolik se narodilo dětí či kolik turistů navštívilo Českou republiku. A to nejen dnes, ale také v minulosti. Pozornost si však zaslouží i statistiky vzdělávání.