Badatelsky orientovaná výuka jako téma letní školy pro učitele

Datum: Autor/autoři: Lenka Hanovská Rubrika: Představujeme

Poslední srpnový týden se v Centru současného umění DOX v Praze uskutečnil tradiční, již 10. ročník Letní školy pro učitele, organizovaný Ústavem pro studium totalitních režimů, především jeho oddělením vzdělávání. Letošním tématem byla badatelsky pojatá výuka – vzdělávací metoda založená v inovativním přístupu k dějepisu, který oddělení vzdělávání dlouhodobě prosazuje. Letní školy pravidelně poskytují prostor pro sdílení učitelům, kteří se inovativních způsobů vzdělávání nebojí, naopak je prosazují a praktikují. I proto setkávání podobně smýšlejících učitelů představuje významný aspekt letních škol a program spíše než formou dlouhých teoretických přednášek probíhá v podobě workshopů a organizovaných debat.