Autorské postřehy k seriálu Ochránce

Na seriál České televize Ochránce, deset „detektivních“ kauz z českých škol, se dívalo od září do listopadu každý nedělní večer zhruba jeden a půl miliónu diváků. Kromě Star Dance a vánočních pohádek šlo o nejsledovanější pořad podzimní televizní sezóny, včetně komerčních televizí. Na portálu ČTedu je k tématům jednotlivých epizod k dispozici mnoho doprovodných materiálů, včetně záznamu besed odborníků. Co jsme se díky tomuto seriálu dozvěděli o českém školství? O učitelích, rodičích a postoji veřejnosti? Tady je pár postřehů z pozice autorů.

Autorské postřehy k seriálu Ochránce
Tomáš
Feřtek
scenárista a dramaturg České televize, spolupracovník informačního střediska