Zvýšení platů čeká učitele už od září

Vydáno: 1 minuta čtení

Jak na dnešním brífinku před novináři potvrdila ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová, plánovaný růst platů učitelů se uskuteční už od letošního září a ne až od ledna 2017, jak bylo původně v plánu.

Ministryně zopakovala, že celková mzda českých učitelů se zvýší o osm procent, tarifní plat pak o šest procent. V praxi to bude znamenat, že začínající učitelé s praxí do 6 let  v 11. či 12. platové třídě si polepší cca o 1300 Kč, déle sloužící pedagogové pak o cca 1500 – 1600 Kč. Zvednou se platy i učitelkám mateřských škol či asistentům pedagoga.

"Máme také ambici zajistit, abychom v souvislosti se zvyšováním prostředků ve školství předložili 27. července vládě ke schválení záměr, který by přinesl rychlejší zvýšení ohodnocení pro začínající učitele, to znamená, že by měli zvýšenou mzdu už po dvou letech praxe a ne jako dnes po šesti," uvedla ministryně Valachová.

Zdroj: http://www.msmt.cz/ministerstvo/novinar/zvyseni-platu-ceka-ucitele-uz-od-zari