Závěrečné zkoušky v oborech s výučním listem zajistí Cermet

Vydáno: 1 minuta čtení

K dnešnímu dni byla převedena agenda zajišťování závěrečné zkoušky v oborech s výučním listem z Národního ústavu pro vzdělávání (NÚV) na Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání (CZVV). Stalo se tak na základě Opatření Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy z 26. června 2019.

„Převedení zodpovědnosti za agendu nebude mít pro školy žádné důsledky. Ty budou realizovat závěrečnou zkoušku podle jednotného zadání stejně jako dosud a budou k tomu i nadále využívat informační systém NZZ. Stejně jako v minulosti budou moci spolupracovat na revizích jednotných zadání a jejich převádění do banky úkolů. Společně s tím mohou i nadále počítat s potřebnou metodickou podporou,“ ujišťuje ředitelka Centra pro zjišťování výsledků vzdělávání Michaela Kleňhová a dodává: „Jediná změna, ke které v tuto chvíli došlo a která se dotýká samotných škol, jsou změny e-mailových adres a telefonních kontaktů na pracovníky týmu, který zajišťuje závěrečnou zkoušku. O této skutečnosti jsme již informovali všechny školy, na kterých se závěrečná zkouška koná.“

Bližší informace ZDE

Zdroj: http://www.msmt.cz/zaverecne-zkousky-v-oborech-vzdelani-s-vyucnim-listem-bude