Zakázat mobily, nebo je trpět. České školy stále tápou

Vydáno: 1 minuta čtení

Zatímco podle loňského průzkumu by čeští rodiče uvítali plošný zákaz používání mobilů na školách, jejich vedení se v postojích nadále rozchází. Některé školy mobily zakazují, jinde je naopak žáci mohou používat nejen o přestávkách, ale i jako pomůcku ve výuce.

Přestávky by přitom děti měly využívat k odpočinku. V článku si můžete přečíst, zda je opravdu rozdíl mezi dítětem, které tráví přestávku s mobilem v ruce, a dítětem, které má mobil ve škole zakázaný.

Zdroj: https://www.idnes.cz/mobil/tech-trendy/mobil-skola-zakaz-vyucovani-prestavka-pruzkum.A190611_155231_mob_tech_LHR

Mobily ano, či ne?

Tomu to tématu jsme se velmi věnovali na stránkách časopisu Řízení školy i ve webové aplikaci Řízení školy online. Pokud se zaregistrujete na www.rizeniskoly.cz/registrace, můžete si celé Řízení školy online včetně archivů časopisů zdarma vyzkoušet po dobu 30 dnů. Registrací se nezavazujete k žádnému dalšímu nákupu.