Volný čas a rozvoj hry u dítěte s poruchou autistického spektra

Vydáno: 1 minuta čtení

Jednodenní seminář je zaměřen na volný čas a rozvoj hry u dětí s poruchami autistického spektra jako prostředek pro rozvoj komunikace a sociálních vztahů. Péče o nejmladší děti s PAS se mnohdy zaměřuje především na rozvoj komunikace a rozvoj pracovních dovedností.  Někdy se však zapomíná na rozvoj volného času, který je u dětí bez handicapu přirozeně vyplněn hrou. Hra je totiž nedílnou součástí života každého dítěte. Prostřednictvím hry se dá přirozeným způsobem navázat a rozvíjet sociální vztah s dítětem, zvýšením zájmu o hru a hračku lze podnítit potřebu komunikovat.

Počet hodin: 8

Kurz je akreditován u MŠMT.

Z obsahu kurzu:

Typické deficity ve hře dítěte s PAS.

Výplň volného času dětí s PAS.

Hra jako prostředek pro rozvoj komunikace a sociálních vztahů.

Nácviky samostatné hry a hry v kolektivu.

Nácvik hry pomocí videí jako jedna z metod užívaná při práci s dětmi s PAS.

Náměty her a volnočasových aktivit pro děti s PAS, praktické ukázky a videa.

Přednášející:

Mgr. Petra Jůnová – poradkyně rané péče

Termín konání: 8. 4. 2016

Místo konání: Praha

Cena semináře: 1300,- Kč

Více informací a možnost přihlášení na webových stránkách www.vzdelavani.apla.cz nebo na emailu andrsova@apla.cz, kde vám také rádi odpovíme na vaše dotazy.