Více než polovinu letošních maturantů nezajímá politika. K volbám do EP ale přijít chtějí

Vydáno: 1 minuta čtení

58 procent letošních českých maturantů se dle svého vyjádření nezajímá o politiku. 39 procent o ni naopak zájem má, zbytek si není jistý. Zároveň ale platí, že se 58 procent letos maturujících studentů chystá přijít k volbám do Evropského parlamentu. 39 procent účast neplánuje, 3 procenta neví. Vyplývá to z průzkumu vzdělávací společnosti Tutor, který se uskutečnil v dubnu 2019 mezi 548 maturanty všech typů škol z různých regionů České republiky.

Čistě mezi maturanty z gymnázií pak zájem o politiku i deklarovaná účast u voleb roste. O politiku se v této skupině zajímá již 46 procent maturantů a volit do Evropského parlamentu chce přijít 78 procent gymnazistů z maturitních ročníků (pro porovnání – celková účast v posledních volbách do Evropského parlamentu v roce 2014 činila v ČR 18,2 %).

Maturanti byli také dotazováni, zda pravidelně čtou nějaký zpravodajský deník nebo týdeník. 26 procent uvedlo, že ano, 72 procent že nikoliv, 2 procenta si nebyla jistá.

Zajímáte se o politiku?

Nevím

Chystáte se jít ke květnovým volbám do Evropského parlamentu?

Nevím

Čtete pravidelně nějaký zpravodajský deník/týdeník?

Nevím

Zdroj: Tisková zpráva Tutor, s. r. o.