Vědecký jarmark

Vydáno: 1 minuta čtení

Již 3. ročník Vědeckého jarmarku se koná 9. září 2015 v Praze na Vítězném náměstí. Patronem projektu je prof. RNDr. Václav Pačes, DrSc. Organizátoři jarmarku si dali za cíl hravou formou přiblížit vědu zejména studentům a žákům základních a středních škol, ale i zvídavým dospělým.

VĚDA NÁS BAVÍ o.p.s. se letos ve spolupráci s VŠCHT Praha, ČVUT v Praze a Ústavem organické chemie a biochemie AV ČR a dalšími školami a institucemi rozhodlo uspořádat 9. 9. 2015 v Praze na Vítězném náměstí Vědecký jarmark. Vysoké a střední školy, vědecké ústavy, zájmové organizace a subjekty komerční sféry, které se jarmarku zúčastní, se ve svých stáncích pokusí ukázat, že věda je všude kolem nás a že má svou nezastupitelnou úlohu v našem každodenním životě. Návštěvníci si budou moci některé pokusy sami vyzkoušet nebo si ověřit své dovednosti a znalosti v soutěžních kvízech.