Aktuality - strana 28

Podpořit prvostupňové učitele, nabídnout jim pomoc, vzdělávání, inspiraci i zkušenosti kolegů, kteří už učí novou informatiku a cíleně rozvíjejí digitální kompetence mladších školáků – to je cílem DIGI roadshow určené především učitelkám a učitelům na prvním stupni ZŠ. Národní pedagogický institut ČR opět pořádá setkání DIGI roadshow na všech svých krajských pracovištích.
Vydáno: 11. 03. 2023
Jak je učit přemýšlet o bezpečném sdílení osobních údajů, ale i smysluplném trávení volného času?
Vydáno: 11. 03. 2023
Ať už ctíte meteorologické jaro, nebo čekáte na to astronomické, z předpovědi počasí je jasné, že zima se pomalu loučí a o slovo se hlásí aprílové počasí. A to je přesně ta doba, kdy je nejlepší si udělat kafíčko, horkou čokoládu anebo oblíbený čaj a usednout k našim časopisům.
Vydáno: 10. 03. 2023
V Česku skončilo podávání přihlášek na střední školy. Právě tam se letos hlásí silné populační ročníky.
Vydáno: 09. 03. 2023
Akce Díky, trenére se je snaží podporovat v pohybu
Vydáno: 09. 03. 2023
Oblíbená a riziková. To je aplikace TikTok. Zábava pro děti i dospělé je tu vykoupena bezpečnostními riziky, chuť následovat některé z video – výzev může ohrozit život. Co všechno je spojeno s touto čínskou aplikací ke sdílení krátkých videí? Proč její používání řada firem, některé státy i Evropská komise omezují, a jak se k tomu postavit ve škole?
Vydáno: 08. 03. 2023
Rozhovor internetového deníku Forum 24 s poslankyní Renátou Zajíčkovou.
Vydáno: 08. 03. 2023
Aspen Institute Central Europe ve spolupráci s Učitelem naživo pořádá debatu s názvem Ředitelé škol a zřizovatelé: Jaká je praxe v Jihomoravském kraji?
Vydáno: 07. 03. 2023
Stipendijní Akademie mentoringu uměleckého vzdělávání MenART vstupuje do šestého ročníku. Opět nabízí talentovaným žákům a studentům uměleckých škol a jejich pedagogům možnost spolupracovat s předními osobnostmi české umělecké scény. Šestnáct předních umělců z oblasti klasické hudby i hudby jiných žánrů, tanečního, divadelního a výtvarného oboru bude po celý školní rok pracovat se studenty a jejich pedagogy, aby prohloubili tvůrčí dovednosti mladých a inspirovali jejich pedagogy k novým přístupům.
Vydáno: 07. 03. 2023
Škola lesem má po celý rok širokou nabídku kurzů pro všechny, koho zajímá vzdělávání předškolních dětí v přímém kontaktu s přírodou.
Vydáno: 07. 03. 2023
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy předalo k veřejnému připomínkování Kompetenční rámec absolventa učitelství. Dokument by měl odpovědět na otázku, jakými kompetencemi by měli být vybaveni budoucí učitelky a učitelé. Jedná se o součást pregraduální přípravy učitelů, která je jedním z důležitých cílů Strategie 2030+.
Vydáno: 06. 03. 2023
Radní Středočeského kraje Milan Vácha a ředitel EDUin Miroslav Hřebecký v pořadu Pro a proti
Vydáno: 06. 03. 2023
Cílem stanoviska je sjednotit praxi škol, kontrolních orgánů a nadřízených správních orgánů a zajistit předvídatelnost rozhodování.
Vydáno: 06. 03. 2023
Právě byly zveřejněny podmínky, účel a kritéria pro čerpání finančních prostředků z Národního plánu obnovy, komponenty 3.1 Inovace ve vzdělávání v kontextu digitalizace pro základní školy, střední školy a konzervatoře na náklady vzniklé od 1. ledna 2023 do 31. prosince 2023.
Vydáno: 06. 03. 2023
Stanovení výše normativů neinvestičních výdajů regionálního školství na rok 2023 pro účely poskytování dotací soukromému školství
Vydáno: 06. 03. 2023
Nárůst obézních dětí i dětí s nadváhou -  studie ukázala, že dětská obezita dále výrazně roste ve všech věkových skupinách, nejvíce u jedenáctiletých až třináctiletých.
Vydáno: 06. 03. 2023
Žáci z pěti pardubických základních škol mohou nyní v interaktivních panelech Ámos vyhledávat mimoškolní aktivity a informace o dění ve městě.
Vydáno: 06. 03. 2023
Setkání ve formě facilitované interaktivní diskuze je určeno zejména vedoucím pracovníkům a pedagogům pražských základních škol. Cílem je sdílení dobré praxe v začleňování ukrajinských žáků do vzdělávání.
Vydáno: 06. 03. 2023
30. 3. 2023 se v Praze v hotelu DUO bude konat již VIII. ročník konference Neurověda ve vzdělávání.
Vydáno: 06. 03. 2023
Ve Sněmovně leží návrh na zrušení papírových dokladů o zdravotní způsobilosti k práci v potravinářství.
Vydáno: 02. 03. 2023