Aktuality - strana 20

Rozhovor s autorkou konceptu magnetické rodičovství, strategickou ředitelkou Nadačního fondu La vida loca a také odbornou garantkou projektu Nadace OSF Právo ohrožených dětí
Vydáno: 24. 05. 2023
Asociace pro didaktiku dějepisu, z. s., vás zve na konferenci věnovanou historickému vzdělávání, která se koná 14.-15. 9. 2023 v Olomouci na Katedře historie FF.
Jakou proměnou prochází?
Vydáno: 24. 05. 2023
Ministerstva navrhují zmírnit hygienické normy.
Vydáno: 23. 05. 2023
Od 90. let až čtyřikrát narostl počet obézních dětí.
Vydáno: 23. 05. 2023
O diskuzi s novináři na školách či materiály do výuky se přihlásilo přes 150 českých škol
Vydáno: 22. 05. 2023
Asociace podnikavé Česko spouští interaktivní mapu podnikavosti
Vydáno: 22. 05. 2023
META, o. p. s., na svém portálu Inkluzivní škola nabízí infobalíčky a infografiky k tématu vzdělávání vícejazyčných dětí.
Vydáno: 19. 05. 2023
Setkání s odborníkem z praxe může žákům a studentům pomoci odhalit jejich silné stránky a nadchnout je pro určitý obor. Program Den pro školu, který vznikl v Nadaci České spořitelny ve spolupráci s organizací Začni učit!, vám pomůže odborníky z praxe nejen najít, ale také zapojit do školní výuky.
Vydáno: 18. 05. 2023
Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání předalo v pondělí 15. května 2023 ředitelům středních škol výsledky didaktických testů společné části maturitní zkoušky konaných 2.–4. května 2023.
V pořadu Dvacet minut Radiožurnálu
Vydáno: 17. 05. 2023
Nabízíme vám edici katalogů podpůrných opatření, která je nyní v prodeji na našem e-shopu.
Vydáno: 17. 05. 2023
Zásadní změny v povinné školní docházce a lepší prostupnost mezi jednotlivými stupni českého vzdělávacího systému, to jsou klíčové úkoly nového ministra školství, mládeže a tělovýchovy Mikuláše Beka, který v úřadu na počátku května vystřídal Vladimíra Balaše. Za své priority označil prodloužení povinné školní docházky, posílení všeobecného středního vzdělávání, větší důraz na profesní přípravu na terciární úrovni, lepší přístup k vysokoškolskému vzdělávání a efektivnější plánování a budování školské infrastruktury. Potřebné finance na připravované změny chce nový ministr školství získat z evropské půjčky, která by umožnila investice do zvýšení kapacity škol, navýšení počtu učitelů, ale i finanční pomoc studujícím na vysokých školách.
Vydáno: 16. 05. 2023
Národní pedagogický institut ČR si vás ve spolupráci s Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy a Dům zahraniční spolupráce (DZS) dovoluje pozvat ke sledování přímého přenosu z konference Kurikulum 2023.
Vydáno: 16. 05. 2023
Česká školní inspekce představuje aktuální zjištění z mezinárodního šetření PIRLS 2021 zaměřujícího se na zjišťování úrovně čtenářských dovedností českých žáků 4. ročníku základní školy ve srovnání s ostatními zúčastněnými zeměmi.
Vydáno: 16. 05. 2023
Žákům ze Středočeského kraje, kteří v jednotné přijímací zkoušce na čtyřleté gymnázium získali 80 a více bodů, a přesto se na vybranou školu ani po druhém kole přijímacích zkoušek nedostanou, individuálně pomůže v případě zájmu Středočeský kraj.
Vydáno: 16. 05. 2023
Stálá konference asociací ve vzdělávání (SKAV) se připojuje ke stanovisku Society for all (dříve ČOSIV) věnujícímu se připravované změně financování a institucionalizaci pozice asistenta pedagoga v regionálním školství (tzv. parametrizaci). „Institucionalizace pozice asistenta pedagoga je v principu dobrým záměrem, neboť přispěje ke zvyšování jistoty a stability této pozice v českém školství,“ uvádí se ve stanovisku. Podmínkou ale je, že umožní poskytnout individuální podporu dětem tak, jak ji garantuje české i mezinárodní právo.
Vydáno: 15. 05. 2023
Formou komplexní absolventské práce ve středních odborných školách
Vydáno: 15. 05. 2023