Aktuality - strana 19

Byl ukončen již čtvrtý ročník našeho studia MBA (aktuálně běží pátý). V tomto ročníku byli mezi studenty hojně zastoupeni právě i ředitelé a vedoucí pracovníci škol a školských zařízení. Konkrétně v dubnu 2023 zakončilo úspěšně své studium 11 manažerů škol a získalo tak prestižní titul MBA.
Vydáno: 14. 06. 2023
... shoduje se naprostá většina učitelů i ředitelů. Chybí ale jeho podpora ze strany státu.
Vydáno: 14. 06. 2023
Výzva pro učitele a ředitele škol
Vydáno: 13. 06. 2023
Pozvánka na konferenci s diskuzí o budoucí podobě vzdělávacího systému.
Vydáno: 12. 06. 2023
Prezident Petr Pavel ve středu podepsal novelu zákona o pedagogických pracovnících.
Vydáno: 09. 06. 2023
Hledáme školy, které mají rády výzvy a pomůžou nám pohnout republikou kupředu! Rozhodli jsme se, že připravíme velký videokurz, který žákům 8. a 9. tříd ZŠ (a odpovídajících tříd gymnázií), tak studentům 1. a 2. ročníku SŠ přiblíží fenomén umělé inteligence (AI). Videokurz bude dostupný zcela zdarma.
Vydáno: 08. 06. 2023
Všechny základní školy zavádějí do výuky na 1. stupni od září 2023, o rok později na 2. stupni ZŠ.
Vydáno: 07. 06. 2023
Na Infoabsolventovi naleznete přehled všech škol a oborů vzdělání, informace k přechodu na trh práce i do dalšího vzdělávání. Kvalitní informace vás provedou každým krokem na cestě k vysněné práci.
Vydáno: 07. 06. 2023
Holubová advokáti pořádá 13. 6. 2023 online webinář/stream na téma „Whistleblowing ve školách.“
Vydáno: 07. 06. 2023
Trojdílný podcast formou rozhovorů v angličtině probírá situaci a výzvy spojené s výukou mateřského/zděděného jazyka u krajanské komunity v případě Česka, Polska a Maďarska.
Vydáno: 06. 06. 2023
Tento metodický materiál připravil Národní pedagogický institut ČR především pro zaměstnance základních škol a další zájemce se širší pedagogické veřejnosti v návaznosti na jedno s hlavních témat oficiální strategie rozvoje vzdělávání v ČR (Strategie 2030+), které se zaměřuje na řešení nerovností ve vzdělávání.
Vydáno: 06. 06. 2023
Hlavní zjištění (Zpráva vznikla ve spolupráci s MŠMT v rámci Iniciativy 8000důvodů.)
Vydáno: 06. 06. 2023
Do škol přinášíme další novinku. Tentokrát cestovatelskou, ve spolupráci se společností Panopro. Jde o virtuální 3D prohlídky zámků, muzeí, škol a mnoha dalších zajímavých míst.
Vydáno: 05. 06. 2023
Cena pro inspirativní pedagogy Global Teacher Prize Czech Republic zná své letošní vítěze. Na prvním místě se umístil Roman Göttlicher, učitel dějepisu a občanské nauky z frýdecko-místecké Střední průmyslové školy, Obchodní akademie a Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky. Národní variantu mezinárodního ocenění organizuje EDUin.
Vydáno: 02. 06. 2023
Dodatek k osvědčení je jedním z dokumentů projektu Europass. Vydává ho většina českých středních odborných škol a učilišť ve spolupráci s Národním centrem Europass, který je součástí Národního pedagogického institutu ČR. Díky tabulce na dodatku, která slouží jako převodník procent získaných z didaktických testů z matematiky, češtiny a cizích jazyků, mohou maturanti zjistit, jakou známku z testu dostali.
Vydáno: 01. 06. 2023
Výsledkové reporty poskytují detailní a přehledné informace o vybraných aspektech vzdělávání ve škole a také souhrnné informace pro porovnání se situací ostatních škol stejného druhu v rámci daného kraje i celé ČR.
Vydáno: 30. 05. 2023
9. a 10. června 2023 se bude konat jubilejní 15. setkání vychovatelek a vychovatelů školních družin a školních klubů.
Vydáno: 30. 05. 2023
S 15 vyhlášenými výzvami a dalšími 13 plánovanými ještě v tomto roce je OP JAK skutečně v plném proudu. Více než 5 tisíc projektů s vydanými právními akty v hodnotě přes 15,5 miliard korun to jenom potvrzuje.
Vydáno: 26. 05. 2023
Včasná a snadno dostupná pomoc pro ohrožené děti a jejich rodiny je cílem projektu Signály, na kterém bude s nevládní organizací Society for All (SOFA) nově spolupracovat UNICEF. Projekt vytváří systém posílené mezioborové spolupráce škol, zdravotnických a sociálních služeb, policistů nebo hasičů v podpoře ohrožených dětí. SOFA projekt Signály za finanční podpory Nadace České spořitelny spustila v roce 2020 na Mostecku. Díky partnerství s UNICEF se teď za účelem podpory zranitelných dětí, včetně dětí z Ukrajiny, rozšíří do Litvínova, Chomutova a výhledově i dalších měst ve Středočeském a Jihomoravském kraji.
Vydáno: 26. 05. 2023