Aktuality - strana 13

Přečtěte si poutavý rozhovor Jitky Polanské z EDUinu.
Vydáno: 06. 10. 2023
Na webu edu.cz naleznete seznamy škol, které aktuálně hledají nové kolegy.
Vydáno: 06. 10. 2023
Sdílejte zkušenosti s výukou s dokumentárním filmem.
Vydáno: 05. 10. 2023
A připomínáme, že vaši žáci a studenti mohou posílat nominace - Zlatý Ámos.
Vydáno: 05. 10. 2023
Návrh revidovaného Rámcového vzdělávacího programu pro základní vzdělávání (RVP ZV) by měl být předložen k veřejné konzultaci na počátku roku 2024. Od školního roku 2025/26 by mohl být používán školami dobrovolně a od školního roku 2027/28 pak povinně. U středních škol probíhá inovace oborové soustavy tak, aby byla nabídka oborů jednodušší, srozumitelnější a lépe odpovídala potřebám vývoje společnosti, ekonomiky a technologií. V rámci tiskové konference MŠMT to dnes uvedl náměstek ministra Jiří Nantl.
Vydáno: 04. 10. 2023
Je tady již 5. ročník projektu Samet na školách, který je společnou iniciativou spolku Díky, že můžem a organizace Post Bellum. Cílem projektu je propojit studenty a učitele s institucemi, které prostřednictvím Sametu na školách nabízejí své vzdělávací programy. Mezi ně patří workshopy, přednášky, besedy či materiály pro vyučující. Na projektu se podílí celá řada subjektů, namátkou třeba Knihovna Václava Havla, Amnesty International, Faketicky, Greenpeace ČR, Asociace pro mezinárodní otázky, Politika (nejen) pro mladé, Skautský institut a řada dalších.
Vydáno: 02. 10. 2023
Posledních několik málo dní před konferencí Škola jako místo setkávání máme radost, že vám můžeme představit dalšího partnera. Těšíme se z dlouhodobé spolupráce a na shledání 4. října v prostorech Novotného lávky.
Vydáno: 29. 09. 2023
Kapitola školství je v něm posílena tak, aby průměrný plat učitele mohl vzrůst na 52 426 Kč.
Vydáno: 27. 09. 2023
Česká školní inspekce zveřejňuje další číslo svého informačního magazínu INFO ČŠI.
Vydáno: 26. 09. 2023
Přehled informací pro školy a školská zařízení zpracované připravený od MŠMT.
Vydáno: 26. 09. 2023
SCHOLA EMPIRICA vás zve na Konferenci ROSTEME SPOLEČNĚ: Osvědčené metodiky pro rozvoj socioemočních dovedností ve škole.
Vydáno: 26. 09. 2023
Téměř stovka učitelů z celé České republiky se 20. září 2023 sešla na Slavnosti škol Paměti národa, která se tentokrát konala v barokním refektáři Dominikánského kláštera v Praze 1. Vzdělávání Paměti národa, do jehož aktivit a projektů se ročně zapojuje bezmála tisíc učitelů, chce touto formou ocenit a propojit pedagogy, kteří mají zájem o projektovou výuku a nové trendy ve výuce moderních dějin.
Vydáno: 22. 09. 2023
Poslechtěte si rozhovor s Irenou Trojanovou (ředitelka ZŠ a mentorka v oblasti vzdělávání) a Zuzanou Svobodovou (ředitelka vzdělávací organizace, lektorka na Katedře andreagogiky a managementu vzdělávání).
Vydáno: 22. 09. 2023
Odbornou konferenci pro podporu rozvoje čtenářské gramotnosti pořádá nakladatelství Pasparta společně s nakladatelstvím FRAUS a spolkem Knižní stezka k dětem.
Vydáno: 22. 09. 2023
Vnímáte jako důležité, aby se vaši žáci připravili na život v multikulturním a jazykově rozmanitém světě? Pak přijměte pozvání ke sledování diskuse u kulatého stolu o tématech jazykové propedeutiky.
Vydáno: 20. 09. 2023
Jak jí rozumět a jak ji využít ve vzdělávání? Sledujte žive streamovanou debatu u kulatého stolu 27. 9. 2023  od 15 hodin.
Vydáno: 20. 09. 2023
V poslední době je velmi diskutované téma důvěryhodnosti spolku Pedagogická komora.
Vydáno: 20. 09. 2023
Práce s kolektivem dětí je nikdy nekončící dobrodružství, které přináší bezpočet různých situací. Metoda hodnotového vzdělávání skýtá řadu nástrojů, jak na ně.
Vydáno: 19. 09. 2023
Velice rádi vám dnes na Řízení školy online představujeme dalšího partnera naší konference Škola jako místo setkávání. Jedná se o společnost Spectrasol, s. r. o., která není partnerem zcela novým. Spolupráci jsme navázali již na konferencích pro zástupce ředitele a jsme potěšeni, že jejich náklonnost stále trvá. Děkujeme a 4. října se s nimi opět těšíme na viděnou, tentokrát na Novotného lávce.
Vydáno: 19. 09. 2023
Aktivity, které můžete se žáky využít nejen na začátku roku.
Vydáno: 18. 09. 2023