Aktuality - strana 2

Vyzkoušejte minihru Rozpočti si to!
Vydáno: 10. 03. 2024
Státní zemědělský intervenční fond (dále „SZIF“) informuje školy, že do 2.4.2024 se do provádění Školního projektu mohou zapojit – podat Žádost o schválení, noví dodavatelé. Školní projekt zahrnuje projekt Mléko do škol a Ovoce a zelenina do škol. V jejich rámci jsou do škol dodávány stanovené produkty a prováděna doprovodná vzdělávací opatření.
Vydáno: 10. 03. 2024
Rozhovor s Karlem Strachotou pro Český rozhlas Plus
Vydáno: 09. 03. 2024
V prvním kole přijímacího řízení na střední školy pro příští školní rok podala naprostá většina uchazečů (cca 121 000) svoji přihlášku elektronicky, přibližně 14 000 uchazečů podalo přihlášku hybridně a pouze kolem 25 000 zvolilo papírovou formu. Díky systému DiPSy má MŠMT vůbec poprvé přehled o celkovém zájmu o různé typy oborů a středních škol napříč Českou republikou. Data ve zprávě níže se vztahují k uchazeči uvedené první prioritě.
Vydáno: 08. 03. 2024
Jaký mají názor na politický systém v naší zemi a mezinárodní politiku? A odkud čerpají informace? Odpovědi na tyto otázky pravidelně zjišťuje vzdělávací program Jeden svět na školách společnosti Člověk v tísni ve svých průzkumech.
Vydáno: 08. 03. 2024
Duševní zdraví studentů na středních školách se podle školních psychologů v čase zhoršuje. Průzkum uskutečnila v lednu 2024 společnost GTS Alive, která mimo jiné vydává a spravuje studentské a učitelské průkazy ISIC a ITIC.
Vydáno: 07. 03. 2024
EDUin zveřejnil Audit vzdělávacího systému za rok 2023. Nezávislá analýza se letos věnuje tématům Strategie 2030+, inovaci oborové soustavy a sociální roli školy.
Vydáno: 06. 03. 2024
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy je připraveno v průběhu roku dodatečně zvýšit rezervy spravované krajskými úřady tak, aby bylo možné dofinancovat až 2,5 tisíce nezbytných nepedagogických pozic, které aktuálně nejsou pokryty normativním rozpisem.
Vydáno: 06. 03. 2024
S ohledem na rostoucí poptávku škol po nástrojích, které pomáhají rozvíjet klíčové kompetence stanovené v RVP, vám SCHOLA EMPIRICA představuje roční program zaměřený na systematický rozvoj měkkých dovedností žáků na základních školách – Skills Builder Akcelerátor pro školní rok 2024/25.
Vydáno: 05. 03. 2024
Audit vzdělávacího systému ČR
Vydáno: 05. 03. 2024
Alarmující je v Česku i stále rostoucí počet obézních dětí.
Vydáno: 04. 03. 2024
Reportáž ze ZŠ Za Chlumeme v Bílině na Teplicku.
Vydáno: 03. 03. 2024
Připojte se 18. 3. 2024 na 2. odborný panel MŠMT k tématu „Předškolní vzdělávání v datech“.
Vydáno: 01. 03. 2024
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy připravilo variantní řešení, jejichž cílem je omezit vysoký počet odkladů povinné školní docházky. Usiluje tak o nápravu situace, kdy je Česká republika podle mezinárodních srovnání i dat České školní inspekce zemí s výrazně nejvyšší mírou odkladů školní docházky v Evropě. Průměrný podíl dětí, které zahájí školní docházku s odkladem, je v tomto školním roce přes 24 procent, v řadě srovnatelných zemí jde přitom jen o jednotky procent. MŠMT proto předkládá k odborné i politické diskuzi čtyři možné varianty řešení.
Vydáno: 01. 03. 2024
Soutěž "Rozpočti si to!" představuje unikátní příležitost pro studenty základních a středních škol, jak se naučit základy správného hospodaření s penězi a rozvíjet svou finanční gramotnost. Přes praktické úkoly a interaktivní webovou aplikaci si účastníci osvojují nejen teoretické znalosti, ale získávají i cenné praktické zkušenosti.
Vydáno: 29. 02. 2024
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy zahájilo z pokynu ministra Mikuláše Beka práce na další fázi implementace Strategie vzdělávací politiky ČR do roku 2030+ prostřednictvím implementace příslušných opatření Dlouhodobého záměru vzdělávání a rozvoje vzdělávací soustavy České republiky pro období let 2023–2027.
Vydáno: 28. 02. 2024
Odborníci upozorňují, že téma umírání a smrti má své nezastupitelné místo v životě dětí a mládeže. Přestože to může být náročné, je důležité s ním otevřeně pracovat i ve školním prostředí. Organizace Cesta domů proto pořádá debatu určenou pedagogům i široké veřejnosti, která se uskuteční v úterý 19. března v pražském kině Bio Oko.
Vydáno: 28. 02. 2024
Třetí ze série debat věnovaných výzvám ve vzdělávání se bude konat 4. dubna 2024 v Centru PANT Ostrava. Bude zaměřena na pedagogický leadership.
Vydáno: 28. 02. 2024
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ve spolupráci s Českou školní inspekcí připravuje šetření jazykové připravenosti žáků – cizinců základních škol. Cílem je identifikovat žáky s nedostatečným jazykovým vybavením tak, aby bylo možné na ně lépe zacílit finanční i metodickou podporu ministerstva.
Vydáno: 28. 02. 2024
Přijímací zkoušky jsou samoúčelné, děti se kvůli nim učí nesmysly.