Aktuality - strana 15

Vnímáte jako důležité, aby se vaši žáci připravili na život v multikulturním a jazykově rozmanitém světě? Pak přijměte pozvání ke sledování diskuse u kulatého stolu o tématech jazykové propedeutiky.
Vydáno: 20. 09. 2023
Jak jí rozumět a jak ji využít ve vzdělávání? Sledujte žive streamovanou debatu u kulatého stolu 27. 9. 2023  od 15 hodin.
Vydáno: 20. 09. 2023
V poslední době je velmi diskutované téma důvěryhodnosti spolku Pedagogická komora.
Vydáno: 20. 09. 2023
Práce s kolektivem dětí je nikdy nekončící dobrodružství, které přináší bezpočet různých situací. Metoda hodnotového vzdělávání skýtá řadu nástrojů, jak na ně.
Vydáno: 19. 09. 2023
Velice rádi vám dnes na Řízení školy online představujeme dalšího partnera naší konference Škola jako místo setkávání. Jedná se o společnost Spectrasol, s. r. o., která není partnerem zcela novým. Spolupráci jsme navázali již na konferencích pro zástupce ředitele a jsme potěšeni, že jejich náklonnost stále trvá. Děkujeme a 4. října se s nimi opět těšíme na viděnou, tentokrát na Novotného lávce.
Vydáno: 19. 09. 2023
Aktivity, které můžete se žáky využít nejen na začátku roku.
Vydáno: 18. 09. 2023
Poslanecká sněmova 12. 9. 2023 odmítla pozměňovací návrhy Senátu, a v původním znění schválila dlouho očekávanou novelu zákoníku práce, která transponuje směrnice EU o transparentních a předvídatelných pracovních podmínkách v EU a o rovnováze mezi pracovním a soukromým životem a směrnice o některých aspektech úpravy pracovní doby.
Vydáno: 18. 09. 2023
Pozvánka na online vzdělávací akci - kvalitnější život pro děti s autismem
Vydáno: 18. 09. 2023
Asociace podnikavé Česko pořádá ve čtvrtek 19. října v Praze jedinečnou konferenci o podnikavosti ve vzdělávání. Pod záštitou MŠMT a MMR se zde setkají představitelé českých organizací, které usilují o větší rozvoj podnikavosti ve vzdělávacím systému. S úvodním slovem vystoupí i Danuše Nerudová a Elin McCallum, která se podílela na vzniku rámce EntreComp sloužícího pro popis podnikavosti a jako cesta k jejímu rozvíjení.
Vydáno: 15. 09. 2023
Partnerství pro vzdělávání 2030+ pořádá konferenci Jak nastavit odpovědnost za kvalitu vzdělávání v mateřských a základních školách v ČR.
Vydáno: 15. 09. 2023
Nominace jsou možné do neděle 17. 9. 2023.
Vydáno: 14. 09. 2023
Doporučení MŠMT k činnosti a funkci školní knihovny na základních a středních školách je určena vedoucím pracovníkům škol a pracovníkům školních knihoven.
Vydáno: 14. 09. 2023
MŠMT zvažuje převedení financování nepedagogických pracovníků na zřizovatele škol.
Vydáno: 13. 09. 2023
MŠMT zahájilo projekt Střední článek podpory, který má za cíl nastavit systémovou podporu ředitelům a ředitelkám škol a jejich zřizovatelům. Ta bude konkrétně směrovat do oblasti řízení škol a vedení lidí, a to všem školám a zřizovatelům podle jejich potřeb, dále na efektivní nastavení vzdělávací soustavy a komunikace mezi MŠMT a školami. Projekt potrvá do konce června 2029.
Vydáno: 13. 09. 2023
Jaký leader chcete být? je knihou, která je výsledkem dlouholetých zkušeností, cílevědomosti a pokory jejího autora, Jana Vody. Spolupráce s panem ředitelem, který má pro svoji školu jasnou vizi a začíná vlastní sebereflexí, je ta nejideálnější, jakou si můžete představit.
Vydáno: 13. 09. 2023
Zaznamenali jste v poslední době kauzu ohledně Pedagogické komory? Jak moc se vás dotýká? Spolkům i jiným organizacím zastřešujícím zájmy pedagogů či nepedagogických pracovníků jsme se věnovali na stránkách našich časopisů či v aktualitách webu Řízení školy.
Vydáno: 12. 09. 2023
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy podává všem žadatelům o přezkoumání výsledku hodnocení jejich didaktického testu konaného v rámci společné části maturitní zkoušky v podzimním zkušebním období 2023 informace o způsobu podávání a vyřizování jejich žádostí.
Vydáno: 12. 09. 2023
EDUin vyzývá spolek Pedagogická komora k doložení potřebných dokumentů, které ukládá zákon.
Vydáno: 12. 09. 2023
Učebnice Soudobé dějiny pro 9. ročník základních škol a gymnázia je bez zásadních chyb.
Období září - prosinec 2023
Vydáno: 11. 09. 2023