Aktuality - strana 6

Chcete se pustit do odvážného projektu, ale nevíte jak na to? Láká vás myšlenka opustit svou komfortní zónu, ale nejste si jistí, že to zvládnete? Nebo chcete podniknout dobrodružnou výpravu se svými studenty, ale bojíte se rizika?
Vydáno: 12. 02. 2024
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy stanovilo a zveřejnilo částky pro jednotlivé školy a školní družiny pro rok 2024. Ze zveřejněných údajů lze zjistit, jaká částka byla ze státního rozpočtu stanovena na jednotlivé školy a školní družiny, kolik ze stanovené částky připadá na platy pedagogů a ostatních zaměstnanců a kolik pracovních úvazků je možné ze stanovených prostředků hradit.
Klíčová zjištění z výroční zprávy ČŠI za školní rok 2022/2023
Vydáno: 08. 02. 2024
V rámci úzké spolupráce Ministerstva zdravotnictví a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy vznikla „Metodika poskytování dietní stravy v rámci školního stravování“.
Vydáno: 08. 02. 2024
Představení nové lekce k digitální ostrakizaci včetně návazných aktivit a materiálů
Vydáno: 07. 02. 2024
Kapacity středoškolských oborů, do nichž budou žáci končící základní vzdělávání podávat letos své přihlášky, se zvýší. Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vyřídilo všechny žádosti, které bylo možné ve správním řízení kladně uzavřít, v čase mnohem kratším, než je stanovená zákonná lhůta. Díky tomu jsou nové kapacity k dispozici již pro první kolo přijímacího řízení.
Vydáno: 07. 02. 2024
Katedra andragogiky a managementu vzdělávání Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy
Vydáno: 07. 02. 2024
Materiál byl zásadně přepracován a nahrazuje původní doporučení z roku 2002. V novém doporučení jsou reflektovány změny ve školském zákoně, v zákoně o sociálně-právní ochraně dětí a také změny v občanském zákoníku.
Vydáno: 07. 02. 2024
S ohledem na rostoucí poptávku škol po nástrojích, které pomáhají rozvíjet klíčové kompetence stanovené v RVP bychom vám rádi představili roční program zaměřený na systematický rozvoj měkkých dovedností žáků na základních školách – Skills Builder Akcelerátor pro školní rok 2024/25.
Vydáno: 07. 02. 2024
Stipendijní akademie MenART, zaměřená na mentoring uměleckého vzdělávání, oznamuje spuštění přihlášek do sedmého ročníku. Akademie přináší možnost talentovaným žákům uměleckých škol rok spolupracovat s předními osobnostmi české umělecké scény, a to společně se svými pedagogy. Zaměřuje se na vyhledávání a podporu talentu a na podporu a inspiraci pedagogů. Akademie se věnuje tématu citlivé a vhodné podpory talentu v raném stadiu a jeho rozvoji. Stipendisté získají cenné zkušenosti předávané špičkovými profesionály ve čtyřech uměleckých oborech – hudba, výtvarné umění, divadlo a tanec.
Vydáno: 07. 02. 2024
Dezinformace nemusejí být jen lži, mohou to být informace v zavádějícím kontextu či tzv. polopravdy.
Vydáno: 06. 02. 2024
Současná doba plná moderních technologií si žádá i zásah do proměny tuzemského vzdělávání. Národní pedagogický institut ČR coby jeden z nositelů těchto změn stojí za úpravou výuky ICT. Z šetření, které institut mezi základními školami a gymnázii zpracoval, vyplývá, že je většina škol personálně i vybavením připravena vyučovat podle aktualizovaného RVP.
Vydáno: 06. 02. 2024
Systém pro podávání přihlášek na střední školy DiPSy byl spuštěn v pátek 2. února. Za první tři dny bylo úspěšně podáno téměř 20 tisíc přihlášek.
Vydáno: 06. 02. 2024
Videozáznam - od 5. 2. 2024 od 16 h.
Vydáno: 05. 02. 2024
Uchazeči a jejich rodiče mohou přihlášky podávat do 20. února.
Vydáno: 03. 02. 2024
Doporučení MŠMT k činnosti a funkci školní knihovny na základních a středních školách je určeno vedoucím pracovníkům škol a pracovníkům školních knihoven.
Vydáno: 02. 02. 2024
Záznam Kulatého stolu pořádaného SKAV a EDUin.
Vydáno: 02. 02. 2024
Spuštění systému elektronického podávání přihlášek na střední školy (DiPSy) bylo odloženo z důvodů komplikací s nahráváním příloh.
Vydáno: 01. 02. 2024
Centrum Locika připravilo názorný materiál, jak lze podnětně využít pololetního vysvědčení.
Vydáno: 31. 01. 2024