Aktuality - strana 252

Počínaje dnešním dnem budou muset všichni příjemci zásilek vajec vyprodukovaných v ostatních zemích EU a produktů z nich nechat toto zboží vyšetřit na chemickou látku fipronil. Uvolnit na český trh je budou moci až v případě vyhovujícího výsledku vyšetření. Aktuální zpřísnění mimořádného veterinárního opatření Státní veterinární správy (SVS) z 10. srpna, které ukládalo podobnou povinnost pro vejce a vaječné produkty z Belgie a Nizozemska, souvisí s aktuálním vývojem tzv. kauzy fipronil. Za nesplnění nebo porušení povinností vyplývajících z mimořádných veterinárních opatření může být uložena pokuta až do výše 2 mil. Kč.
Vydáno: 07. 09. 2017
Česká školní inspekce vydává tematickou zprávu k využívání digitálních technologií v MŠ, ZŠ, SŠ a VOŠ. Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy na některé závěry a doporučení této tematické zprávy reaguje.
Vydáno: 06. 09. 2017
Co čeká děti, žáky, studenty, jejich rodiče a pedagogy v novém školním roce? MŠMT zveřejňuje přehled nejdůležitějších novinek 2017/2018.
Vydáno: 06. 09. 2017
S plánem na postupné navyšování platů pedagogů o 15 %, a to tři roky po sobě, přišlo na konci roku 2015 MŠMT. Nynější požadavky školských odborů tedy zcela podporuji a snažím se je prosadit i při jednáních s ministrem financí.
Vydáno: 06. 09. 2017
Konference s příspěvky a workshopy pro praktické využití v mateřských školách
Vydáno: 06. 09. 2017
Kvalifikovaný učitel, větší důraz na studijní úspěch žáků, lepší školní klima, spokojenější pedagogický sbor. To je podle šetření České školní inspekce (ČŠI) "recept" na úspěšnou školní třídu.
Vydáno: 05. 09. 2017
Česká školní inspekce zveřejňuje tematickou zprávu s výsledky inspekčního elektronického zjišťování uskutečněného v mateřských, základních, středních a vyšších odborných školách, které bylo zaměřeno na zjišťování podmínek pro využití digitálních technologií.
Vydáno: 05. 09. 2017
Přehled vybraných informací a zajímavostí ze zahraničí
Vydáno: 05. 09. 2017
Postiženým dětem, kterých letos do školních lavic usedne přes padesát tisíc, usnadňují od loňska výuku speciální programy, osobní asistenti a různé pomůcky. Za jejich začlenění do běžné školy stát loni zaplatil 589 milionů, letos to má být miliarda a půl jen za první pololetí a příští rok se počítá se čtyřmi miliardami.
Vydáno: 04. 09. 2017
Státní tajemník Jindřich Fryč zahájil nový školní rok 2017/2018 v Základní a mateřské škole Chotýšany a Základní škole Žitomířská v Českém Brodě, rovněž náměstkyně a náměstci ministra školství se zúčastnili slavnostního zahájení školního roku ve školách na různých místech České republiky.
Vydáno: 04. 09. 2017
Jak se stalo už dobrou tradicí, k začátku nového školního roku vysílá Český rozhlas zdravici ministra školství, mládeže a tělovýchovy. V případě, že jste nestihli slyšet slova ministra Stanislava Štecha přímo v rozhlase, níže přinášíme přepis.
Vydáno: 04. 09. 2017
Česká školní inspekce zveřejňuje sekundární analýzu výsledků mezinárodních šetření TIMSS 2015 a TIMSS 2011, jejímž cílem je porovnat na základě výsledků těchto šetření vybrané znaky méně úspěšných a velmi úspěšných tříd.
Vydáno: 01. 09. 2017
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy chce nově přezkoumat a aktualizovat rámcové vzdělávací programy škol, tj. dokumenty, podle nichž se řídí vzdělávání ve všech školách. Revize rámcových vzdělávacích programů (RVP) je rozplánována až do roku 2022 a nově vymezí rozsah i obsah vzdělávání společný pro všechny žáky.
Vydáno: 01. 09. 2017
MŠMT připravilo novelu školského zákona, díky níž budou učitelé lépe chráněni před šikanou. Novela upravuje od 1. září práva a povinnosti pedagogických pracovníků. Mezi právy se nově objevuje právo na ochranu před fyzickým násilím nebo psychickým nátlakem, kterou má zajistit zejména zaměstnavatel.
Vydáno: 01. 09. 2017
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vnímá společnou protestní akci školských odborů a vysokých škol jako vyjádření nespokojenosti nad dlouhodobým stavem financování českého školství.
Vydáno: 01. 09. 2017
Školní vzdělávací programy určují vzdělávaní na jednotlivých školách. Žádný takový program se neobjede bez dodržování obecně závazných rámcových vzdělávacích programů.
Vydáno: 01. 09. 2017
Co určuje vzdělávání na jednotlivých školách? Školní vzdělávací programy.
Vydáno: 01. 09. 2017
Evaluace může probíhat na úrovni školy či na úrovni třídy. Může ji provádět ředitelka školy, pedagogický sbor i každý jednotlivý pedagog.
Vydáno: 01. 09. 2017
Vážená Asociace speciálních pedagogů ČR, z.s., obdrželi jsme váš alarmistický otevřený dopis...
Vydáno: 31. 08. 2017
Jak vznikla v posledních měsících iniciativa Vzdělávání PŘEDE_VŠÍM? Ze společné potřeby, dlouhodobé debaty a hlavně intenzivní snahy více organizací změnit situaci v českém vzdělávání. Bereme si za cíl přimět politické strany akceptovat priority vzdělávací politiky, na kterých je mezi zástupci organizací konsensus. Jde záměrně o cíle, které je možné ovlivnit v rámci čtyřletého volebního období.
Vydáno: 30. 08. 2017