Válka na Ukrajině. Informace pro školy

Vydáno: 2 minuty čtení

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy připravilo doporučení pro práci se školními kolektivy a kontakty na odborníky, kteří mohou pomoci, v souvislosti s ruskou agresí vůči Ukrajině.

Ministr Petr Gazdík v reakci na válečný konflikt apeluje na žáky, studenty, ale i pedagožky a pedagogy, že slovní či fyzické útoky, šikana nebo snad lynčování kohokoliv za příslušnost k národnosti do škol nepatří.

MŠMT přidává také několik doporučení pro práci se školními kolektivy a kontakty na odborníky, kteří mohou pomoci.

Krizová infolinka MŠMT: 234 811 246 (PO až PÁ – 8 až 16 hod.)

Materiály a letáky pro školy

Chci pomoci. Kam směrovat svoji nabídku?

Metodické materiály Národního pedagogického institutu České republiky

Jak s dětmi komunikovat o událostech na Ukrajině, na co dát pozor v kontextu klimatu školy. Témata a motivy k citlivé diskuzi, používejte tyto materiály ve výuce, dejte je na školní FB a mějte je k dispozici vytištěné pro potřeby žáků.

Informace o vzdělávání cizinců v Česku – právní rámec, základní informace

Letáky ke stažení

Další důležité odkazy ke vzdělávání cizinců v Česku

Zdroj: https://www.npi.cz/aktuality/5858-valka-na-ukrajine-informace-pro-skoly